Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Jak poprawić kondycję – holistyczne dbanie o zdrowie

Sport Data publikacji - 24 stycznia 2022 Autor - Redakcja euromark.pl
jak poprawić kondycję


Często możemy spotkać się z entuzjastycznymi reklamami konkretnych diet, planów treningowych czy specyfików, które mają w niemal magiczny sposób poprawić naszą kondycję, figurę czy zdrowie. Dobrze jest jednak zdać sobie sprawę, że dobre zdrowie i kondycja to coś, co wypływa z codziennych nawyków. Akceptacja swojego ciała jest pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonej kondycji i wyglądu.

Zacznij od podstaw

Jeżeli naprawdę zależy nam na zdrowiu i dobrej kondycji, musimy przygotować się na długotrwały, stopniowy proces. Nawyki żywieniowe, związane ze snem i kontrolą stresu są jednymi z największych ofiar współczesnego trybu życia i w poszukiwaniu równowagi wiele z nich będziemy musieli zmienić. Tak zwane choroby cywilizacyjne, do których należą otyłość, cukrzyca, nadciśnienie czy problemy z płodnością wynikają w dużej mierze z niezbilansowanego odżywiania się i braku aktywności fizycznej dostosowanej do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Kwestia diety

Jeżeli nie mamy czasu zapoznać się z fachową literaturą na temat odżywiania i komponować menu odpowiedniego dla naszego trybu życia, odwiedźmy sprawdzonego dietetyka. Ale uwaga – nie chodzi o kogoś, kogo poleciła koleżanka koleżanki, ale o dyplomowanego dietetyka, którego poleca wielu klientów i który nie propaguje żadnych kontrowersyjnych diet, a jedynie zbilansowane odżywianie zgodne z najnowszymi wytycznymi specjalistów i WHO, dostosowane do indywidualnych potrzeb i trybu życia każdego klienta.

Zdrowa dieta oznacza w większości przypadków zaprzestania spożywania fast foodów, słodyczy i przekąsek oraz żywności wysokoprzetworzonej, ograniczenie spożycia mięsa i produktów mącznych, a znaczne zwiększenie udziału procentowego warzyw i owoców w codziennej diecie. Dobry dietetyk zaleci nam przepisy i posiłki, które będą proste w wykonaniu i satysfakcjonujące dla naszych kubków smakowych.

Ćwiczenia dla początkujących

Wbrew temu, co próbuje nam przekazać popkultura o tematyce ćwiczeń fizycznych, siłownia nie jest najlepszą drogą do poprawy stanu naszego ciała, przynajmniej nie dla każdego. Forsowne ćwiczenia i przeciążanie swojego ciała może być równie szkodliwe, co brak ćwiczeń. Więc jak poprawić kondycję? Za pomocą spokojnych, ogólnorozwojowych ćwiczeń, w swoim własnym tempie, byle ćwiczyć regularnie. Dobrym rozwiązaniem jest bieganie, które rozwija wszystkie partie mięśni czy zajęcia z jogi, również pozwalające wzmocnić cały organizm. Ważna jest tutaj systematyczność i dostosowanie się do rytmu swojego organizmu.

tusz do rzęs

Redakcja euromark.pl

Redakcja serwisu euromark.pl, składa się z entuzjastów zdrowego stylu życia, sportu a także mody. Artykuły są przygotowywane z wielka starannością. Dbamy o to, aby każdy odbiorca znalazł w serwisie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że również Ciebie zaciekawią prezentowane przez nas treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?