Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Piłka tenisowa – rodzaje i ceny. Jakie piłki wybrać?

Sport Data publikacji - 11 lipca 2022 Autor - Redakcja euromark.pl
piłka tenisowa


Podstawowym wyposażeniem niezbędnym do gry w tenisa jest rakieta oraz piłka tenisowa. Jakie są główne rodzaje i ceny piłek do grania w tenisa?

W tenisie ziemnym piłka tenisowa jest niezbędnym elementem do rozegrania spotkania. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje piłek, dlatego początkujący gracze często nie wiedzą, jakie z nich wybrać. Zobacz, czym charakteryzują się różne typy piłek, jakie są ich ceny, a także sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Rodzaje piłek tenisowych

Do gry w tenisa można zastosować różne typy piłek. Dzielone są one przede wszystkim na trzy kategorie, czyli na:

  • piłki ciśnieniowe
  • piłki bezciśnieniowe
  • piłki niskociśnieniowe

Poniżej sprawdzisz, czym charakteryzuje się każda piłka tenisowa i zobaczysz, dla kogo jest ona przeznaczona.

Piłki ciśnieniowe

Dzisiaj wielu graczy sięga po piłki tenisowe ciśnieniowe. Tym, co je charakteryzuje, jest przede wszystkim ciśnienie wytworzone przez gaz znajdujący się wewnątrz piłki. Taka budowa powoduje, że ciśnieniowa piłka tenisowa pozwala na uzyskanie większej szybkości i wysokości odbić. Z tego względu piłki te często wybierane są przez graczy zaawansowanych, ale także mogą być one stosowane przez początkujących, ponieważ są one wygodniejsze.

Piłki bezciśnieniowe

W ego typu piłkach nie stosuje się gazu powodującego powstanie ciśnienia. W efekcie piłka tenisowa zachowuje się inaczej niż ta ciśnieniowa. Charakterystyczną cechą takich piłek jest ich zwalnianie, a nie przyspieszanie w trakcie serwów. Jednocześnie bezciśnieniowe piłki tenisowe wyróżniają się większą trwałością od ciśnieniowych. Zwykle używane są one przez graczy rekreacyjnych i lekko zaawansowanych.

Piłki niskociśnieniowe

Taka piłka tenisowa zawiera gaz pod niskim ciśnieniem. Takie rodzaje piłek rekomendowane są głównie dla dzieci. Są one dostępne w wielu wariantach pod kątem szybkości odbić, które oznaczane są za pomocą kolorów – zielonego, pomarańczowego oraz czerwonego.

Ile kosztują piłki tenisowe?

Ceny związane z zakupem piłek tenisowych nie są wysokie, przy czym wszystko zależne jest od ich typu.

Przykładowo piłki przeznaczone dla początkujących graczy będą wydatkiem na poziomie około 20 złotych za 3 sztuki. Przy zakupieniu większej liczby sztuk w dużym, ekonomicznym opakowaniu, można zapłacić za nie mniej.

Najszerszy wybór piłek tenisowych można znaleźć już teraz w sklepach tenisowych, gdzie dostępne są produkty popularnych marek w przystępnych cenach. Zamówienia na piłki można równie składać w sklepach internetowych dla tenisistów.

tusz do rzęs

Redakcja euromark.pl

Redakcja serwisu euromark.pl, składa się z entuzjastów zdrowego stylu życia, sportu a także mody. Artykuły są przygotowywane z wielka starannością. Dbamy o to, aby każdy odbiorca znalazł w serwisie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że również Ciebie zaciekawią prezentowane przez nas treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?