euromark.pl

Blog tematyczny o lifestylu, sporcie i zdrowiu

Zdrowie

Rękawiczki jednorazowe – co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki jednorazowe – co warto o nich wiedzieć?

Środki ochrony osobistej cieszą się coraz większą popularnością w społeczeństwie. Wśród nich szczególną renomę mają rękawiczki jednorazowe, które umożliwiają skuteczną ochronę dłoni nie tylko podczas pełnienia obowiązków służbowych, ale również podczas wykonywania prac domowych. Najpopularniejszy podział rękawiczek jednorazowych wyróżnia produkty lateksowe, winylowe oraz nitrylowe. Jakie są ich zalety i kiedy warto po nie sięgnąć?

Rękawiczki lateksowe – u kogo sprawdzą się najlepiej?

Rękawiczki lateksowe cieszą się popularnością od zarania dziejów. Ich renoma wynika ze względu na fakt, że cechują się świetną wytrzymałością i odpornością na wszelkie pęknięcia. Bardzo dobrze spisują się w pracy z substancjami chemicznymi oraz patogenami, dzięki czemu spektrum ich zastosowań jest niezwykle szerokie. Co więcej, wiele rękawiczek lateksowych jest pudrowanych, co korzystnie wpływa na ich funkcjonalność. W efekcie ich zakładanie oraz ściąganie jest o wiele łatwiejsze. Rękawiczki z lateksu umożliwiają wykonywanie bardzo precyzyjnych ruchów, a ponadto gwarantują należytą sterylność. Ich jedyną wadą jest fakt, że relatywnie często uczulają, dlatego przed zakupem tego rodzaju rękawiczek warto upewnić się, że nie mamy alergii na ten produkt.

Rękawiczki winylowe – jakie są ich główne zalety?

Jedną z głównych zalet rękawiczek winylowych jest fakt, że bardzo dobrze nadają się one do pracy z olejami oraz tłuszczami. Są bowiem na tyle solidne, że zapewniają skuteczną ochronę dłoni. Najczęściej korzysta się z nich w branży medycznej, ale stosowane są również w przemyśle bądź kosmetologii. Rękawiczki te są względnie elastyczne, a dodatkowo nie uciskają dłoni. Dzięki temu ich używanie nie powoduje niechcianego dyskomfortu. Mocną stroną rękawiczek z winylu jest również fakt, że są one niezwykle przyjazne dla alergików, a ich noszenie nie powoduje żadnych reperkusji.

Rękawiczki nitrylowe – czy są godne zakupu?

Rękawiczki nitrylowe to środki ochrony osobistej stworzone z myślą o osobach ceniących sobie imponującą wytrzymałość. Cechują się one bowiem tym, że nie pękają, a równocześnie bardzo dobrze dopasowują się do kształtu dłoni. Co istotne, rękawiczki nitrylowe bardzo dobrze sprawdzają się w ekstremalnie trudnych warunkach, gdyż nitryl jest odporny na niskie temperatury. Dzięki temu rękawiczki te znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Jeżeli szukasz solidnych rękawiczek jednorazowych i innych środków ochrony osobistej, to sprawdź stronę: https://czystyszop.pl/. Znajdziesz tam spory wybór solidnych produktów w przystępnych cenach. 

Udostępnij