Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Skinimalism – czyli jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry?

Zdrowie Data publikacji - 9 grudnia 2023 Autor - Redakcja euromark.pl
Skinimalism


Mówi się, że mniej znaczy więcej. Coraz więcej osób stawia dziś na minimalizm, także w kwestii pielęgnacji skóry, co określa się jako skinimalism. Jakich kosmetyków zalecają używać specjalistki od zrównoważonego dbania o siebie?

Co to jest skinimalism?

Skinimalism to nic innego, jak minimalistyczne podejście do pielęgnacji skóry. To nowy trend, którym zainteresowały się osoby, dla których ważny jest ekologiczny styl życia. Głównym założeniem skinimalismu jest umiar – ale nie tylko, jeśli chodzi o produkty. Umiar dotyczy także czasu przeznaczanego na codzienne rytuały piękna. Celem jest uzyskanie zdrowej i pięknej cery za pomocą niewielu i prostych działań, w którym czasie.

Skinimalism opiera się na poniższych założeniach:

  • skupienie się na podstawowych zasadach pielęgnacji skóry, takich jak oczyszczenie, nawilżenie oraz ochrona przed słońcem;

  • używanie kosmetyków naturalnych i unikanie składników chemicznych;

  • dbanie o stan skóry nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz;

  • zmniejszenie zużycia produktów do pielęgnacji cery;

  • tworzenie jak najmniejszej ilości śmieci (m.in. przez stosowanie opakowań wielorazowego użytku itd.).

Skinimalism – jakich używać kosmetyków?

Nadmierny konsumpcjonizm nie jest dobry ani dla portfela, ani dla zdrowia skóry. Stosowanie dużej ilości kosmetyków i/lub nakładanie ich w dużych ilościach może pogorszyć stan cery. Zamiast więc używać wielu produktów, lepiej wybrać kilka z bardzo dobrym składem, takie jak seria Bloomea Paris. Jak ustalić, co jest dla nas dobre?

Powinno się używać kosmetyków, które są odpowiednie dla kondycji naszej skóry. Warto sięgać po preparaty przeznaczona do konkretnego rodzaju cery, np. suchej, tłustej czy z niedoskonałościami. Niedoskonałości i problemy skórne nierzadko świadczą o tym, że skórze brakuje jakiegoś składnika lub otrzymuje go w nadmiarze. Co ważne, każda skóra jest inna i mogą jej pomagać inne produkty – to co działa dla jednej osoby, niekoniecznie będzie również dobrym wyborem dla innej.

Sucha skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i czasami również ukojenie, ponieważ jest ona wyjątkowo skłonna do podrażnień. W tym przypadku zaleca się stosować kremy nawilżające i silnie nawilżające, a także serum z olejkami, kwasem hialuronowym, gliceryną czy pantenolem.

Z kolei skóra tłusta wymaga przede wszystkim dogłębnego i systematycznego oczyszczania. To właśnie ten zabieg pozwala zniwelować niedoskonałości skórne, takie jak wypryski i zaskórniki. W tym wypadku należy stosować dobre produkty myjące, toniki i żel micelarny, taki jak żel Bloomea Paris. Tego typu produkt sprawdza się nawet w przypadku bardzo wymagającej skóry, nie tylko oczyszcza, ale i nawilża, odżywia i chroni cerę. Co ważne, każdy rodzaj cery – nawet tłusta – wymaga odpowiedniego nawilżenia.

Natomiast skóra mieszana potrzebuje zbilansowanej pielęgnacji, gdyż niektóre z jej obszarów wykazują właściwości cery suchej, a inne tłustej. W jej przypadku zaleca się stosować kremy nawilżające, a także toniki i inne produkty oczyszczające.

Należy wspomnieć również o skórze wrażliwej. Ona potrzebuje dość delikatnej pielęgnacji, ponieważ jest wyjątkowo skłonna do podrażnień, zaczerwienień oraz reakcji alergicznych. Posiadacze cery wrażliwej powinni stosować łagodne preparaty oczyszczające, toniki, a także kremy nawilżające i serum zawierające aloes, niacynamidy czy pantenol.

Podsumowanie – minimalistyczna pielęgnacja skóry

Aby żyć minimalistycznie powinno się stosować niewielką ilość naturalnych kosmetyków do twarzy. Formuła takich preparatów jest bogata w liczne substancje aktywne, które mają zbawienny wpływ na stan skóry. Znakomicie nawilżają, odżywiają i oczyszczają cerę. Ponadto wiele z takich produktów pozwala również pozbyć się konkretnych niedoskonałości, takich jak przebarwienia, wypryski czy pękające naczynka.  

Artykuł sponsorowany

tusz do rzęs

Redakcja euromark.pl

Redakcja serwisu euromark.pl, składa się z entuzjastów zdrowego stylu życia, sportu a także mody. Artykuły są przygotowywane z wielka starannością. Dbamy o to, aby każdy odbiorca znalazł w serwisie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że również Ciebie zaciekawią prezentowane przez nas treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?