Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

W jaki sposób należy prawidłowo pielęgnować dłonie i twarz

Lifestyle Data publikacji - 24 stycznia 2022 Autor - Redakcja euromark.pl
budowa dłoni


Każdy z nas codziennie używa dłoni do wykonywania praktycznie każdej czynności. Z czego składają oraz jak należy zadbać o dłonie i twarz przeczytacie poniżej.

Budowa dłoni

Nasza dłoń składa się z 27 kości oraz trzech odcinków:
1. Nadgarstek – jego kości są ułożone w dwóch rzędach: bliższym i dalszym, a każdy z nich tworzą cztery kości. Rząd bliższy tworzą kości:
– łódeczkowata
– księżycowata
– trójgraniasta
– grochowata
Rząd dalszy natomiast to kości:
– czworoboczna większa
– czworoboczna mniejsza
– haczykowata
– główkowata
Dzięki stawom możemy ruszać ręką, jednak kiedy mamy problem z jedną z kości, odbija się to na funkcjonowaniu całej dłoni. Oprócz kości i stawów dłoń składa się z więzadeł, do których zaliczamy:
– wiązadło dłoniowe promieniowo nadgarstkowe
– wiązadło łukowate grzbietowe nadgarstka
– wiązadło łukowate dłoniowe nadgarstka
– wiązadło grzbietowe promieniowo nadgarstkowe
– wiązadło dłoniowe promieniowo nadgarstkowe
– wiązadło poboczne łokciowe nadgarstka
– wiązadło poboczne promieniowe nadgarstka
Dłonie składają się również z:
– kości łokciowej
– kości promieniowej
– kości śródręcza
– paliczków bliższych, środkowych i dalszych

Jak pielęgnować dłonie?

Dłonie są wizytówką każdej osoby, jednak wpływają na ich stan czynniki zewnętrzne, powodując szkodliwy efekt. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednie mydło do mycia rąk. Najlepiej, jeśli będzie ono wzbogacone witaminami oraz olejkami nawilżającymi. Kolejnym krokiem jest zakup dobrego kremu do rąk, który nie tylko natłuszcza dłonie, ale również regeneruje skórę. Warto także wykonać raz w tygodniu peeling, który złuszczy martwy naskórek i pozostawi nasze dłonie gładkie.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy rano i wieczorem

Niestety większość kobiet rano zapomina w pospiechu o pielęgnacji twarzy lub po prostu jej unika ze względu na brak czasu. Jednak każda kobieta po przebudzeniu powinna oczyścić swoją twarz z bakterii oraz sebum przeznaczonym do tego żelem oczyszczającym. Następnym krokiem jest nawilżanie twarzy, które powinno być dopasowane do rodzaju skóry oraz wieku. Jeśli zostanie nałożony makijaż, to wcześniej powinno się nałożyć krem ochronny.
Na pielęgnacje wieczorem można poświęcić o wiele więcej czasu, zaczynamy od oczyszczenia skóry twarzy. Dokładnie zmywamy cały makijaż pamietając, by nie trzeć okolicy oczu. Po oczyszczeniu można zastosować nawilżający olejek czy serum do twarzy. Jeśli chcemy, jest to odpowiedni również moment na nałożenie maseczki.
Pamiętajmy jednak, aby zastosować inne kosmetyki na dzień i inne na noc. Takie działanie przyczyni się do przywrócenia idealnej kondycji cery.

tusz do rzęs

Redakcja euromark.pl

Redakcja serwisu euromark.pl, składa się z entuzjastów zdrowego stylu życia, sportu a także mody. Artykuły są przygotowywane z wielka starannością. Dbamy o to, aby każdy odbiorca znalazł w serwisie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że również Ciebie zaciekawią prezentowane przez nas treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?