Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Zanzibar – kiedy jechać i czy warto?

Rekreacja Data publikacji - 23 października 2022 Autor - Redakcja euromark.pl
zanzibar kiedy jechać


Na urlop czekamy długo, dlatego chcemy spędzić go jak najlepiej. Jedni wolą wypoczynek w górach, inni preferują wypoczynek nad morzem. W tym drugim wypadku najważniejsze są słońce i ciepła woda. Ostatnio wśród Polaków dużą popularnością cieszy się Zanzibar. Kiedy jechać w to miejsce i czy warto? Dowiedz się tego czytając poniższy artykuł.

Z artykułu dowiesz się o:

  • dlaczego warto wybrać Zanzibar za cel podróży
  • Zanzibar – kiedy jechać,
  • największe atrakcje Zanzibaru

Dlaczego Zanzibar?

Zanzibar to największa wyspa wchodząca w skład archipelagu o tej samej nazwie. Położony jest na Oceanie Indyjskim i należy do Tanzanii. Pogoda sprzyja turystom przez cały rok, dlatego chętnie przybywają tu z całego świata.

Zanzibar nazywany jest także Wyspą Przypraw, bo głównym źródłem dochodu jest uprawa, goździków, cynamonu, pieprzu oraz wanilii.

Drugim źródłem dochodów jest turystyka, dlatego baza hotelowa jest bardzo bogata. Obok luksusowych hoteli można znaleźć także oferty dla turystów ze średnim portfelem.

Największym atutem Zanzibaru są piaszczyste plaże i błękitne wody oceanu oraz trwające przez cały rok wysokie temperatury. Turystów zachwyca także wyjątkowa przyroda oraz kultura tubylców, którą można poznać w wioskach oddalonych od kurortów zaledwie o kilka kilometrów.

Zanzibar kiedy jechać?

Temperatury na Zanzibarze sprzyjają wypoczynkowi przez cały rok, bo temperatury zawsze przekraczają 23 stopnie Celsjusza. Szczyt sezonu turystycznego trwa od czerwca do września. W tym okresie w hotelach i na plażach roi się od turystów, ceny też są znacznie wyższe. Dla tych, którzy nie lubią tłoku lepszym wyborem będzie termin między grudniem a połową marca. Pogoda nadal sprzyja, a ceny są znacznie niższe.

Dla Polaków to idealny termin, bo w Polsce w tym czasie panuje zima, dzień jest krótki i promieni słonecznych jest jak na lekarstwo. Miłośnicy nurkowania powinni wybrać pobyt na Zanzibarze w listopadzie lub w marcu, kiedy powierzchnia morza jest idealnie gładka, a widoczność pod wodą wynosi nawet 25 m. Nurkowie mogą podziwiać piękne rafy koralowe oraz bogaty świat podwodnych zwierząt.

Największe atrakcje Zanzibaru

Zanzibar to nie tylko piękne plaże i ciepłe morze. Na samej wyspie i na wyspach w najbliższym jej sąsiedztwie jest wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć, bo nigdzie indziej nie są dostępne.

zanzibar kiedy jechać

Obowiązkowym punktem pobytu na Zanzibarze jest wizyta na plantacji przypraw. Naocznie można zobaczyć jak uprawiane są najpopularniejsze przyprawy używane w kuchni.

Jedną z większych atrakcji jest Park Narodowy Jozani. To tylko na jego terenie żyją małpki gerezianki. Oprócz nich można także zobaczyć małpiatki galato, koczkodany czarnosiwe, antylopy oraz przepiękne motyle i różne gatunki ptaków. Wiele małpek jest oswojonych i bez obaw podchodzi do ludzi.

O 20 minut drogą morską od Zanzibaru oddalona jest wyspa Prison Island, na której znajduje się rezerwat najstarszych żółwi olbrzymich, niektóre z nich mają nawet kilkaset lat. Każdy żółw na skorupie ma wypisaną liczbę przeżytych lat.

Warto także udać się do wioski znajdującej się w pobliżu ośrodka wypoczynkowego. To tam można poznać prawdziwe smaki kuchni tanzańskiej, poznać kulturę tubylców, którzy są niezwykle gościnni wobec turystów.

tusz do rzęs

Redakcja euromark.pl

Redakcja serwisu euromark.pl, składa się z entuzjastów zdrowego stylu życia, sportu a także mody. Artykuły są przygotowywane z wielka starannością. Dbamy o to, aby każdy odbiorca znalazł w serwisie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że również Ciebie zaciekawią prezentowane przez nas treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?