euromark.pl

Blog tematyczny o lifestylu, sporcie i zdrowiu

Rekreacja

Gdzie najlepiej na wakacje w marcu?

Gdzie najlepiej na wakacje w marcu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej spędzić wakacje w marcu. Podstawowym wymogiem dla wielu osób są wysokie temperatury. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę, które kraje są niebezpieczne na wakacje. Bezpieczeństwo na urlopie jest podstawą. Poznaj nasze wskazówki dotyczące tego, gdzie w marcu na wakacje wyjechać.

Z tego artykułu dowiesz się o:

  • gdzie w marcu na wakacje
  • gdzie nie należy się wybierać na wakacje w marcu

Zobacz także: https://euromark.pl/zanzibar-kiedy-jechac/

Gdzie w marcu na wakacje?

Zastanawiasz się, gdzie w marcu na wakacje się wybrać? Jest to świetny miesiąc, aby pojechać na odpoczynek pod palmami. Świetnym i bezpiecznym kierunkiem są Malediwy, Zanzibar czy Wyspy Zielonego Przylądka. Innym popularnym kierunkiem w chłodniejsze miesiące są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jeżeli nie chcemy lecieć na inny kontynent, to warto skorzystać z wakacji na Kanarach – temperatury w tym miejscu powinny być na poziomie 25°C. Jeśli mowa o Malediwach, to trzeba nastawić się na temperatury około 32°C.

gdzie w marcu na wakacje

Gdzie na wakacje w marcu nie należy się wybierać?

Wiele krajów świata nie jest wliczanych do bezpiecznych – aktywność organizacji terrorystycznych, wojny czy niestabilna sytuacja polityczna może sprawić, że turyści nie będą się czuć bezpiecznie. Jeśli mowa o Europie to istnieje kilka krajów, które oznaczone są pierwszym stopniem niebezpieczeństwa dla turystów – czyli najlżejszym. Na tej liście znajdziemy takie kraje jak Francja czy Belgia, gdzie wciąż panuje podwyższone ryzyko ataków terrorystycznych. Należy także unikać terenu Tureckiej Republiki Północnego Cypru – MSZ informuje podróżujących, że nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z rejonem Cypru, który jest kontrolowany przez Turcję.

Wyższe stopnie niebezpieczeństwa turystycznego

Są kraje, w których ryzyko niebezpieczeństwa dla turystów jest dużo większe. Do nich należy wliczyć Arabie Saudyjską, gdzie panują częste zamachy terrorystyczne, w obiektach rządowych oraz meczetach. Ponadto należy unikać Filipin oraz Bangladeszu, gdzie istnieje podwyższona aktywność islamskich organizacji terrorystycznych – co roku ginie w tych krajach kilkunastu turystów. Jeżeli celem są spokojne wakacje, to warto również unikać Izraela, ponieważ panuje tam bardzo napięta sytuacja polityczna. Zamieszki są chlebem powszednim, to samo tyczy się aktów przemocy względem turystów. Jeśli mowa o krajach afrykańskich, to lista jest bardzo długa. Należy przede wszystkim omijać Kamerun, Kenię, Maroko, Senegal czy Demokratyczną Republikę Konga. W tych krajach często ludność miejscowa porywa turystów. Do listy krajów afrykańskich trzeba doliczyć również Liberie czy Sierre Leone, gdzie nadal panuje epidemia Eboli. Do najniebezpieczniejszych krajów na świecie wlicza się Syrię, Afganistan, Somalię oraz Jemen. W tych krajach ataki terrorystyczne są powszechne, a turystów praktycznie tam nie ma.

Gdzie w marcu na wakacje się wybrać? Mamy nadzieję, że już wiesz. Jeśli tak, podziel się z nami obranym kierunkiem!

Udostępnij